Wyraź swoją kreatywność za pomocą tkaniny – stwórz nowy wymiar mody

Jeśli masz duszę artysty, poczucie estetyki, jesteś uzdolniona/y manualnie, lubisz tworzyć i masz dużo pomysłów, to pomożemy Ci rozwinąć się w branży tekstylnej. Kierunek ten jest przeznaczony dla osób kreatywnych i otwartych na zmiany. Przeżyj wspaniałą przygodę, przy okazji ucząc się jednego z najbardziej deficytowych zawodów w Polsce. Szycie znowu jest modne! Nie czekaj, aż inni Cię wyprzedzą, bądź na fali jako pierwszy/a. Stawiamy na praktykę i rozwój naszych uczniów. Nauczyciele przedmiotów zawodowych przy wykorzystaniu dobrze wyposażonych pracowni przygotują Cię do pracy od zaraz. Nie oglądaj się na innych, podążaj własną drogą wyznaczając swoją ścieżkę. Bądź wyjątkowy, uszyj swój wizerunek i zaprezentuj swoje możliwości innym.

Branżowa Szkoła I stopnia kreuje modę i kształci przyszłych krawców. Na młodzież czekają nowocześnie wyposażone sale warsztatowe – profesjonalny park maszynowy – umożliwiający tworzenie wysokiej jakości wyrobów odzieżowych. Zajęcia praktyczne prowadzone są w małych grupach, co pozwala na realizowanie własnych projektów odzieży. Nauka trwa 3 lata.

Kwalifikacja: MOD.03. Projektowanie i wytwarzanie wyrobów odzieżowych.

Podczas zajęć zawodowych uczeń przygotowuje się do wykonywania następujących zadań zawodowych:

• konstruowania i modelowania wyrobów odzieżowych zgodnie z zamówieniem klienta,
  • dobierania materiałów odzieżowych i dodatków do wyrobu odzieżowego,
  • obsługiwania maszyn i urządzeń stosowanych podczas wytwarzania wyrobów odzieżowych,
  • wykonywania wyrobów odzieżowych,
  • świadczenia usług związanych z przeróbką i naprawą wyrobów odzieżowych.

Przyswojona wiedza i umiejętności stanowią świetną podstawę do podjęcia pracy w przemyśle odzieżowym:

• w punktach usługowo – miarowych,
  • w działach przygotowania produkcji,
  • w krojowni,
  • w szwalni.
  • Krawiec może również kształcić się dalej i podnosić swoje kwalifikacje, a także prowadzić własną działalność gospodarczą w branży odzieżowej.

Zawód przeznaczony jest dla osób:

• o duszy artysty,
  • posiadających wyczucie estetyki i mody,
  • pomysłowych i kreatywnych,
  • cierpliwych i dokładnych.