BSP

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, iż od 27 września 2022 roku, trwa nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty – VII edycja”, realizowanego przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.

Celem niniejszego projektu jest przyznanie wsparcia stypendialnego uczniom/uczennicom szczególnie uzdolnionym w zakresie przedmiotów matematycznych, informatycznych, języków obcych lub przyrodniczych, uczącym się na terenie województwa śląskiego.

Stypendia będą przyznawane w roku szkolnym 2022/2023. Wypłacane w formule jednej transzy w wysokości 5 000,00 zł, tj. 500,00 zł za każdy miesiąc zajęć, tj. od września 2022 roku do czerwca 2023 roku. Uczniowie i uczennice w czasie pobierania stypendium podlegają opiece dydaktycznej pełnionej przez nauczyciela, pedagoga lub doradcy zawodowego zatrudnionego w szkole, do której uczęszczają. Celem tej opieki jest przede wszystkim wsparcie ucznia w wykorzystaniu przyznanego stypendium na cele edukacyjne i monitorowanie jego osiągnięć edukacyjnych.

Nabór wniosków o przyznanie stypendium prowadzony będzie do dnia 31 października 2022 roku.

Szczegółowe informacje o realizowanym projekcie oraz o sposobie składania Wniosku o przyznanie Stypendium dostępne są na stronie internetowej http://efs-stypendia.slaskie.pl.

Mając na względzie zasięg podejmowanych działań promocyjnych oraz wspólny cel jakim jest rozwój edukacji w regionie, zwracam się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji na temat projektu wszystkim zainteresowanym osobom oraz o zamieszczenie informacji o rozpoczynającym się naborze na stronie internetowej Państwa szkoły.

Serdecznie dziękujemy oraz gorąco zapraszamy do składania wniosków stypendialnych!

Pozdrawiam,

Edyta Kornas