Młodzież z klas modowych Bielskiej Szkoły Przemysłowej odwiedziła Międzynarodowe Targi Tekstylne Fast Textil zorganizowana na terenie   Ptak Warsaw Expo. Setki wystawców z całego świata prezentowało swoje najlepsze produkty i usługi klientom biznesowym i detalicznym.

Targi Fast Textile są najważniejszą imprezą branży tekstylnej w Polsce. Zwiedzający mieli okazję zapoznać się z trendami na rok 2023 oraz dowiedzieć się o najnowszych technologiach wykorzystywanych w przemyśle tekstylnym.. Na czas targów powstały specjalne strefy branżowe: tkaniny/dzianiny, dodatki/akcesoria, przędza, maszyny, usługi, tekstylia domowe, media i pawilony narodowe, a także strefa odzieży Fast Fashion oraz Advertising Textiles – tekstylia reklamowe.

Podczas pobytu w Warszawie uczniowie klas II TM, III TM oraz IV OM uczestniczyli również w bogatym programie kulturowym:

– Muzeum Żydowskiego „Polin”, zwiedzanie z przewodnikiem

– spektakl muzyczny w Teatrze Syrena pt. „Kapitan Żbik i żółty saturator”

–  pałac w Wilanowie i kompleksu parkowego. Zwiedzanie tematyczne z przewodnikiem  „Zakochany król i królowa”.

– spacer po Warszawie oraz przejazd metrem : Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Pałac Prezydencki, Stare i Nowe Miasto, Barbakan, Pomnik Marii Curie Skłodowskiej, panorama na pomnik Nike, Pałac Kultury.

Podczas wycieczki opiekę nad młodzieżą sprawowały: Ewa Fodczuk, Iwona Łogusz, Sonia Kozaczko

Zapraszamy do Galerii

Iwona Łogusz