BSP

6 grudnia w naszej szkole „pojawiła się” nowa wystawa w korytarzu trzeciego piętra.  Warszawskie wydawnictwo Dwie Siostry udostępniło dla nas całą wystawę pokonkursową trzeciej edycji międzynarodowego konkursu na projekt ilustrowanej książki dla dzieci JASNOWIDZE 2018/2019.

Na wystawie, obok 9 nagrodzonych i wyróżnionych przez jury konkursowe projektów, znalazło się 40 najciekawszych prac tej edycji, nadesłanych na konkurs z Austrii, Czech Estonii, Hongkongu, Kuby, Litwy, Polski, Rosji i Tajwanu. Prace reprezentują pełen przekrój stylów, konwencji i gatunków książki ilustrowanej dla dzieci, tworząc bogatą i interesującą kolekcję. Ich autorzy wykazali się twórczym i niezależnym podejściem do ilustracji książkowej, udowadniając swoją niezwykłą wrażliwość na potrzeby dziecięcych czytelników.

Wystawa będzie eksponowana tylko przez miesiąc w naszej szkole, a następnie w tym miejscu prezentować chcielibyśmy  prace uczniów lub inne wystawy.

Dziękujemy za pomoc w jej powstaniu wystawy Wydawnictwu Dwie Siostry, uczniom klas 2 TM i 2 EG którzy pomagali w jej aranżacji oraz Pani profesor Monice Wita-Ziegler i Panu profesorowi Marcinowi Leżańskiemu którzy bezpośrednio pomogli w jej montażu.

Specjalne podziękowania kierujemy również do Rady Rodziców naszej szkoły bez której wsparcia i życzliwości nie byłoby możliwe powstanie warunków dla ekspozycji oraz samej wystawy.

Przemysław Dominik

Zapraszamy do Galerii.

By Admin