8 lutego 2023 roku odbył się 1 etap XVI Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Do konkursowych zmagań przystąpiło  358 uczniów czyli 179 dwuosobowych drużyn z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowało 5  drużyn: Malwina Szlapińska (4AN5) i Gabriela Zarzecka (4AN), Michał Łyskawka i Adam Broda (4AN5), Damian Klenka i Franciszek Litwinek (4AN5), Natalia Różycka i Aleksandra Skórzewska (3AO5) oraz Julia Pabian i Łukasz Mitręga (2AO).

Do finału konkursu, który będzie się składał zarówno z części teoretycznej jak i praktycznej, zostało zakwalifikowanych 26 zespołów.

Miło nam poinformować, że Malwina Szlapińska z klasy 4AN5 oraz Gabriela Zarzecka z klasy 4AN znalazły się wśród finalistów z bardzo dobrym wynikiem punktowym i powalczą o jak najlepszy wynik w finale konkursu.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom, a Malwinie i Gabrysi życzymy sukcesu w finale.

Chemicy