BSP

Miło nam poinformować, że Malwina Szlapińska z klasy 4AN5 została finalistką XXIX Ogólnopolskiego Konkursu Chemicznego na  Politechnice Śląskiej.

Konkurs organizowany jest przez Wydział Chemiczny Politechniki Śląskiej w Gliwicach, patronat nad Konkursem sprawowali: Dziekan Wydziału Chemicznego Politechniki Śląskiej – prof. dr hab. inż. Krzysztof Walczak oraz Przewodnicząca Oddziału Gliwickiego Polskiego Towarzystwa Chemicznego – dr hab. Monika Krasowska prof. PŚ.

Konkurs składał się z dwóch części: pisemnej i laboratoryjnej. Część pisemna miała charakter eliminacji (etap 1), natomiast zadania laboratoryjne stanowiły  finał Konkursu.

W 1 etapie Bielską Szkołę Przemysłową reprezentowały Malwina Szlapińska z kl. 4AN5 oraz Gabriela Zarzecka z kl. 4AN. Do drugiego etapu zakwalifikowała się Malwina i 16 marca w Gliwicach zmierzyła się z 30-ką  najlepszych chemików w części laboratoryjnej. Obie części wymagały bardzo dużej wiedzy chemicznej, dlatego też jesteśmy dumni z tego, że dziewczyny podjęły się tego zadania.

Serdecznie gratulujemy Malwinie i Gabrysi.

Zapraszamy do Galerii

Chemicy BSP

By Admin