BSP

Z prawdziwą przyjemnością przekazujemy informacje o sukcesach projektantek mody z Bielskiej Szkoły Przemysłowej. W V Ogólnopolskim Konkursie dal Kreatorów Mody „Szmaragdowy Guzik” w Lesznie uczennice technikum przemysłu mody zaprezentowały w finale konkursu swoje kreacje zdobywając II i III miejsce oraz wyróżnienie.

II miejsce przypadło Hannie Czader  z kl. II TM  za pracę pt. „Rusz kopułą”. Hanna wykonała bardzo skomplikowany i wymagający wiele pracy projekt inspirowany Katedrą Santa Maria del Fiore we Florencji,

III miejsce zajęła Agnieszka Kreis z kl. IV TM, która przedstawiła oryginalny model pt. Dom Kości” inspirowany kamienicą Gaudiego Casa Batló w Barcelonie.

Wyróżnienie otrzymała Maria Maciejewska z kl. IV TM za projekt „Ekspresja klasyki” wykonany pod wpływem fascynacji bryłą opery w Sydney.

Temat tegorocznej edycji brzmiał ,,Krawiectwo – architektura w ruchu”. Młodzi adepci sztuki krawieckiej mieli za zadanie przygotować kreacje, które potwierdzałyby, że moda może współistnieć z architekturą. Jury, w skład którego wchodzili wykładowcy akademiccy i projektanci mody oceniali zarówno oryginalność pomysłów, jak i estetykę prac i zgodność z aktualnymi trendami modowymi.

,,Szmaragdowy Guzik” odbywał się po raz piąty. Konkurs z roku na rok zdobywa coraz to większy prestiż, o czym może świadczyć fakt, że biorą w nim udział reprezentanci z różnych krańców Polski. W tym roku w finale zaprezentowano  60 modeli z 19 szkół. Naszą szkołę reprezentowało 9 projektantek. Oprócz nagrodzonych w finale wystąpiły: Zuzanna Miernik, Paulina Walczyk, Emilia Klaja, Karolina Rogóż z kl. 4 TM, Martyna Naściszewska z kl. 3 TM oraz Katarzyna Leonarczyk z kl. 2 TM.

Gratulujemy udanych projektów i życzymy kolejnych sukcesów.

Zapraszamy do Galerii

                                                                                                                      Ewa Fodczuk

By Admin