BSP

Dnia 5 kwietnia 2023 roku w Bielskiej Szkole Przemysłowej odbył  się II etap międzyszkolnego konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych, niemieckojęzycznych i francuskojęzycznych w ramach projektu Erasmus plus „Od rozwoju nauczyciela do rozwoju ucznia”.

Do konkursu przystąpiły po trzy dwuosobowe zespoły z Zespołu Szkół Elektronicznych, Elektrycznych i Mechanicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Bielsku-Białej i Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im Stanisława Szumca w Bielsku-Białej oraz 4 zespoły z Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Byli to laureaci pierwszego etapu tego konkursu, który odbywał się w poszczególnych szkołach w czerwcu 2022 i wrześniu 2023 roku. Punktualnie o godzinie 9 rano wszystkich uczestników powitał wicedyrektor Bielskiej Szkoły Przemysłowej mgr Jarosław Gajek.

Konkurs przebiegał w 2 etapach. Etap pierwszy polegał na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru na platformie QUZZIZ. Składał się on ze 100 pytań z wiedzy ogólnej na temat kultury, geografii i systemu społeczno-politycznego takich krajów jak Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej, Francji, Kanady, Niemiec i Austrii.

Po wyłonieniu zwycięzców pierwszego etapu, a były to trzy zespoły, komisja konkursowa w składzie mgr Beata Byszko-Pałka, mgr Krystyna Jaworowska i mgr Marzena Łojewska, rozpoczęła etap drugi współzawodnictwa. Tym razem na uczestników czekało nie lada wyzwanie. Musieli odpowiedzieć na 9 otwartych pytań konkursowych, po 3 z każdego obszaru językowego. Po dogrywce udało się wreszcie wyłonić zwycięzców.

Oto oni:

1 miejsce: Jakub Moćka oraz Karolina Matląg z kl. 2TO (ZSCKR)

2 miejsce: Krzysztof Śpiewak i Maciej Majcher z 4TI3 (ZSEEiM)

3 miejsce: Gabriela Teda, Kacper Środa z kl. 4 TE (BSP)

Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę!

W trakcie konkursu panowała miła atmosfera, a komisja była pod wrażeniem wiedzy, jaką prezentowali uczestnicy. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez Radę Rodziców BSP oraz jedno z wydawnictw.

Konkurs przygotowali:

Beata Byszko-Pałka-organizacja całości, opracowanie testu UK/USA, oprawa multimedialna, członek komisji konkursowej

Krystyna Jaworowska-opracowanie pytań sekcja francuska, członek komisji

Marzena Łojewska- opracowanie pytań sekcja niemiecka, członek komisji, sekretarz konkursu

Ewa Lisowska- opracowanie pytań sekcja niemiecka

Sonia Kozaczko- oprawa plastyczna

Arkadiusz Wciślak-pomoc techniczna, nagrody, zdjęcia

Zapraszamy do Galerii

Beata Byszko-Pałka

By Admin