Z radością informujemy, że uczniowie klas technik analityk – Gabriela Zarzecka z kl. 4AN oraz Michał Łyskawka z kl. 4AN5 zostali laureatami Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju. Finał tej olimpiady odbył się w dniach 31 marca – 1 kwietnia 2023 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. W pierwszym dniu odbyła się część teoretyczna, a w drugim  uczestnicy zmierzyli się w części praktycznej, wykonywali dwa ćwiczenia z analizy ilościowej – oznaczanie twardości wody oraz spektrofotometryczne oznaczanie żelaza.

Tytuł laureata pozwala na uzyskanie zwolnienia (wyniku 100%) z części teoretycznej egzaminu zawodowego, a także 100% jako wynik z chemii w rekrutacji na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu

Zapraszamy do Galerii

Chemicy