28 kwietnia 2023 roku na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste pożegnanie tegorocznych maturzystów. W uroczystości wzięła udział Dyrekcja Bielskiej Szkoły Przemysłowej, przedstawiciele władz Akademii Techniczno – Humanistycznej, przedstawiciele Rady Rodziców, wychowawcy , nauczyciele oraz uczniowie.

Spotkanie rozpoczęliśmy tradycyjnie od wprowadzenia sztandaru, odśpiewania hymnu oraz pieśni Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Potem przyszedł czas na przemówienia. Pięknymi i pouczającymi słowami podziękowała maturzystom Pani Dyrektor mgr Gabriela Michalska oraz przewodnicząca Rady Rodziców Pani Joanna Kuklińska. Na koniec głos zabrał dziekan Akademii Techniczno-Humanistycznej dr hab. inż. Włodzimierz Biniaś profesor ATH.

Następnie Pani Dyrektor wraz z wychowawcami wręczyła najlepszym tegorocznym absolwentom świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody, a obecnym na akademii rodzicom listy gratulacyjne. Nauczyciele wychowania fizycznego podziękowali najlepszym sportowcom.

Po tych wzruszających chwilach, przedstawiciele klas maturalnych złożyli uroczyste ślubowanie i pod czujnym okiem dr Rafała Butora przekazali sztandar Bielskiej Szkoły Przemysłowej młodszym kolegom i koleżankom. Podziękowali swoim wychowawcom oraz dyrekcji, złożyli życzenia i wręczyli kwiaty.

Część artystyczną rozpoczęła Simona Wójcik z klasy 3Eg5 która zaśpiewała utwór Bilego Joela „Vienna”.

Wyjątkowym tańcem „popisywali” się Maja Faroń z klasy 4An5 wraz z partnerem. Uczennice klasy 4Bg5 Weronika Gruchel, Kamila Usarz, Oliwia Tomczak i Dominika Fabiańczyk przygotowały występ taneczno -wokalny.

Wisienką na torcie był wspaniały pokaz mody zatytułowany „Geometria w ruchu”. Pod kierownictwem Pani mgr Jadwigi Marcinów i z pomocą Pani mgr Bożeny Wanot, uczennice Bsp zaprezentowały okazałą kolekcję niezwykłych strojów.

Na koniec, opiekunowie samorządu podziękowali przedstawicielom Samorządu Bielskiej Szkoły Przemysłowej byłemu przewodniczącemu Damianowi Gruszce oraz osobom zaangażowanym w samorządzie uczniowskim Patrycji Tabak, Lucynie Baranowskiej oraz Jankowi Nowakowi.

Całą imprezę zakończyliśmy tanecznie „Belgijką” oraz „Macareną”.

Koordynatorem wydarzenia był p. Michał Stańczyk, osobą odpowiedzialna za przygotowanie części artystycznej p. Marcin Leżański, a całość pięknie poprowadzili Marta Kupczak i Jakub Olek z klasy 2AG.

Zapraszamy do Galerii