Na przełomie marca i kwietnia w naszej szkole  odbył się konkurs geograficzny „Geografia w wymiarze 3D”.

Uczniowie mieli za zadanie wykonać model przestawiający dowolne zjawisko lub proces z zakresu geografii fizycznej świata. Przy ocenie prac uwzględniono poprawność merytoryczną wykonanego modelu, estetykę wykonania oraz kreatywność. Uczestnicy spełnili wszystkie wymagania a wykonane prace wzbudziły podziw wśród jury.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Aneta Kocur i Arletta Waszek, klasa 4BG5 – „Formy krasu powierzchniowego i podziemnego”

II miejsce: Anastasiia Yasinska, klasa 2BG – „Krążenie wody w przyrodzie”

III miejsce: Natalia Klimca i Magdalena Marczewska klasa, 3EG5 – „Budowa atmosfery”

Wszystkie modele można zobaczyć w sali 218 i za zgodą autorów będą wykorzystywane na lekcjach geografii.

Dziewczynom serdecznie gratulujemy a Was Drodzy Uczniowie zachęcamy do wzięcia udziału w drugiej edycji konkursu w przyszłym roku.

Beata Antolak, Jolanta Wrzosok