BSP

We wtorek 5 grudnia 2023 w naszej szkole miało miejsce podpisanie „Porozumienia o współpracy” pomiędzy Okręgową Radą Adwokacką i Bielską Szkołą Przemysłową.
Porozumienie podpisali Dyrektor Bielskiej Szkoły Przemysłowej Pani  Gabriela Michalska i Dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej Pan Wojciech Stec.

W ramach porozumienia otrzymaliśmy możliwość  przeprowadzania przez specjalistów adwokatów
z wybranych dziedzin prawa zajęć dotyczących własności intelektualnej i praw autorskich, wsparcia uczniów i nauczycieli w zakresie edukacji prawnej w formie dodatkowych zajęć w zależności od naszych potrzeb, oraz uczestniczenia w inicjatywach Naczelnej Rady Adwokackiej bądź Okręgowej Rady Adwokackiej w Bielsku-Białej na poziomie wspierania nauczycieli Szkoły w zakresie edukacji prawnej oraz umożliwienie naszym uczniom udziału w wybranych warsztatach (wykładach, seminariach pokazach) ilekroć zajęcia takie będą organizowane.

Nasi uczniowie w poprzednim roku szkolnym uczestniczyli już w wykładach i spotkaniach organizowanych przez Radę Adwokacką, a prowadzonych przez Pana Mecenasa Wojciecha Wrońskiego. Ich jakość, przygotowanie merytoryczne i styl prowadzenia poparty wieloma przykładami „z życia” wzbudziły i budzą nadal szerokie zainteresowanie naszych uczniów.  https://bsp.edu.pl/2022/10/06/adwokaci-rozjasniaja-prawo-prelekcja/
Były one bezpośrednią przyczyną podpisanego właśnie porozumienia o współpracy.  

Cieszą nas nowe możliwości współpracy które dzięki Porozumieniu wzbogacą zasób intelektualny i fachowy naszych uczniów o bardzo ważne zagadnienia prawne dotyczące ich przyszłego życia zawodowego. Dziękujemy Panu Dziekanowi za zaangażowanie i chęć współpracy z naszą szkołą.
Jest to dla naszej szkolnej społeczności powodem do dumy i satysfakcji z możliwości które właśnie się przed nami otwierają.

Artykuł na stronie ora.bielsko.pl :


tekst P. Dominik 

By Admin