BSP

Sukces:

Nasze uczennice Gluza Karolina, Aleksandra Skórzewska 4AO5 i Sroka Justyna 3BG uczestniczyły w III Mistrzostwach Szkół Średnich w Pierwszej Pomocy, które odbyły się w czwartek, 7 grudnia 2023 r.

Zawody szkół średnich w pierwszej pomocy zorganizowane przez Małopolską Uczelnię Państwową w Oświęcimiu .Patronat nad wydarzeniem sprawował starosta Andrzej Skrzypiński. Otwierając mistrzostwa włodarz zaapelował do uczestników o doskonalenie swoich umiejętności, które mogą pomóc w uratowaniu komuś zdrowia i życia. Uczulił, by nie byli obojętni, gdy komuś dzieje się krzywda. 

III edycji Mistrzostw rywalizowało aż 39 drużyn. Każda drużyna składała się z trzech osób, które musiały wykazać się fachową wiedzą teoretyczną z zakresu pierwszej pomocy podczas testu. Ponadto, musiały zaprezentować szeroki wachlarz umiejętności praktycznych, mierząc się z 15 scenkami tematycznymi, mającymi zagadkowe nazwy /patrz zdjęcia/  każda trwającą 7 minut! Zadania były odzwierciedleniem zdarzeń które mogą nas spotkać w życiu codziennym.

Pomimo bardzo wysokiego poziomu turnieju i wysokiej klasy przeciwników – same klasy ratownicze i wojskowe – nasza drużyna zaprezentowała się z bardzo dobrej strony ,dziewczyny poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami, osiągając 7 miejsce w klasyfikacji generalne. Był to nasz pierwszy występ w tak trudnych zawodach gdzie drużyna wykazała się dużą wytrwałością i przede wszystkim fachowym podejściem do zadań pomimo trudnych warunków pogodowych. TYLKO gratulować i w razie potrzeby wołać te nasze zuchy do pomocy. Brawo dziewczyny!!

Gluza Karolina, Aleksandra Skórzewska, Sroka Justyna

info prasa: Link

By Admin