„Najlepszy rezultat w rozumieniu nauki osiąga się wtedy, gdy w opisie rzeczywistości uwzględnimy wszystkie okoliczności towarzyszące odkryciom naukowym – biografia i osobowość odkrywa ich historie, a nawet przypadłości czy emocje, czyli wszystko to, co nazywamy życiem”
(Olga Tokarczuk)
Wieloletnią tradycją naszej społeczności szkolnej są obchody Dnia Nauki.
Tegoroczny Dzień Nauki odbył się 26 maja.
W czasie tego wydarzenia staramy się pokazać uczniom rolę uczelni wyższych w kształtowaniu rzeczywistości przyczyniającej się do wszechstronnego rozwoju człowieka i jego ciekawości poznawczej.
I tak było tym razem. Swoje prace badawcze prezentowali naukowcy, którzy w sposób ciekawy, przystępny i zrozumiały pokazali wpływ wyników swojej pracy na życie oraz funkcjonowanie człowieka i całych społeczeństw.
W tym wielkim wydarzeniu zaprezentowali się także pasjonaci, którzy wędrują po świecie poznając kulturę i przyrodę ciekawych zakątków, a także ci, którzy wyrażają siebie poprzez sztukę – malarstwo, poezję, architekturę. Wykładowcami byli przedstawiciele uczelni wyższych, firm, ośrodków badawczych oraz instytucji kultury i sztuki. Staraliśmy się też pokazać naszych absolwentów i nauczycieli od innej strony – jako ludzi pracujących naukowo, uprawiających ciekawe dyscypliny sportu, interesujących się motoryzacją, historią oraz jako kolekcjonerów i twórców. Stąd szeroka oferta wykładów, spotkań, warsztatów i zajęć laboratoryjnych.
Uczniowie mogli się przekonać, jak nauka jest ważna i ciekawa oraz zrozumieć, jaki ma wpływ na wszechstronny rozwój człowieka.
Pokazanie różnorodnego programu badawczego polskich uczelni wyższych ma na celu zainteresowanie uczniów daną dziedziną wiedzy i ułatwienie podjęcia decyzji związanej z wyborem kierunku przyszłych studiów.
