Dwudniowa wycieczka naukowa uczniów kształcących się na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej do Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH.

W dniach 22-23 listopada 2022 roku grupa uczniów klasy 4EO5 kształcących się na kierunku technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej wyjechała na dwudniowa wycieczkę naukowa do Centrum Zrównoważonego Rozwoju i Poszanowania Energii WGGiOŚ AGH.

Wycieczka miała na celu przede wszystkim utrwalenie wiedzy i umiejętności z zakresu montażu i eksploatacji instalacji odnawialnych źródeł energii. Drugim celem było uczestnictwo działaniach środowiska akademickiego jednej z najlepszych uczelni technicznych w kraju.

W ramach zajęć uczniowie Bielskiej Szkoły Przemysłowej:

–  poznali zasady projektowania instalacji pomp ciepła,

– wykonywali pomiary parametrów pracy instalacji pomp ciepła i dokonywali ich interpretacji,

– wykonywali montaż instalacji przygotowania ciepłej wody użytkowej przy użyciu kolektorów słonecznych,

– wykonywali montaż kotłowni wykorzystującej biomasę,

–  wykonywali pomiary parametrów pracy instalacji fotowoltaicznej i dokonywali ich interpretacji,

Udział w zajęciach przeprowadzonych przez pracowników AGH  pozwoli uczniom na osiągnięcie lepszych wyników podczas zbliżających się egzaminów zawodowych, a uzyskane umiejętności będą oni mogli wykorzystać w pracy zawodowej.

Zapraszamy do Galerii.

Radosław Sadlok