BSP

8 lutego 2023 roku odbył się 1 etap XVI Wojewódzkiego Konkursu Drużynowego z Chemii organizowanego przez Pałac Młodzieży w Katowicach. Do konkursowych zmagań przystąpiło  358 uczniów czyli 179 dwuosobowych drużyn z całego województwa śląskiego. Naszą szkołę reprezentowało 5  drużyn: Malwina Szlapińska (4AN5) i Gabriela Zarzecka (4AN), Michał Łyskawka i Adam Broda (4AN5), Damian Klenka i Franciszek Litwinek (4AN5), Natalia Różycka i Aleksandra Skórzewska (3AO5) oraz Julia Pabian i Łukasz Mitręga (2AO).

Do finału konkursu, który odbył się 7 marca zakwalifikowanych zostało 26 zespołów, wśród których znalazła się nasza drużyna w składzie Malwina Szlapińska z klasy 4AN5 oraz Gabriela Zarzecka z klasy 4AN. Finaliści musieli zmierzyć się z zadaniami teoretycznymi, a także wykazać się praktycznymi umiejętnościami w części laboratoryjnej. Nasze dziewczęta zajęły 7 miejsce wyprzedzając wszystkie drużyny z bielskich liceów. Serdecznie gratulujemy im tego sukcesu.

Zapraszamy do Galerii

By Admin