BSP

Radosna klasa 4 EG5 pod opieką nauczycieli w czwartek 19 października wyszła na wystawę do willi Sixta. Trwa Festiwal Fotografii stąd nasza chęć uczestniczenia w jednej z jego odsłon.
Willa leży niedaleko od naszej szkoły, zatem zdążyliśmy obejrzeć wystawę w czasie jednej lekcji. Była to też okazja aby przede wszystkim podziwiać walory techniczne fotografii, ich przekaz, różnorodność ujęć i postaw twórczych. Niektóre z nich przyciągały naszą uwagę tematami – techniką fotografii czarno-białej, sposobami realizacji przypominającymi techniki malarskie, albo wyświetlane panele czystego koloru. Ciekawe były też duże różnice formatowe zdjęć. 

Byliśmy też pod wrażeniem samej architektury budynku, tutaj w kilku miejscach nieoceniona była wiedza Pani Profesor Moniki Wita-Ziegler, która wzbogaciła naszą obecność w tym miejscu informacjami w formie mikro wykładów – dotyczących cech budynku i aspektów ich wykonania.
Była to ze wszech miar ciekawa wycieczka, chociaż, jak zawsze zbyt krótka…:)
Obiecaliśmy sobie jednak, że ponownie zorganizujemy się na kolejne wyjście  aby poznawać i uczestniczyć w ofercie kulturalnej miasta w najbliższym czasie.

Mieliśmy okazję zobaczyć fotografie autorów:
Wojciech Beszterda – „Przy(u)pomnienie”
Zbigniew Bzdak – „Moja Polska w latach 70. XX w.”
Wojciech Druszcz – „c.b.d.o.”
Cezary Dubiel – „Nasze czasy”
Janusz Fogler – „Powrót do ogrodu”
Małgorzata Kozakowska – „Wieloświaty”
Katarzyna Łata – „Gry i zabawy”
Marek Noniewicz – „Zarys biologii fantastycznej”
Wojciech Plewiński – „Ziemie zachodnie”
Tadeusz Rolke – „Fischmarkt”   

Opiekunami grupy i autorami zdjęć są: Monika Wita-Ziegler i Przemysław Dominik

Przemysław Dominik

By Admin