BSP

9 stycznia 2024 roku, o godzinie 19.00 w restauracji „Eureka” w Czechowicach rozpoczął się bal studniówkowy. Jest to piękna tradycja, wpisana w kalendarz najważniejszych wydarzeń naszej szkoły. Część oficjalną, w imieniu maturzystów, poprowadzili Judyta Rucka i Olaf Staniszewski. Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Gabriela Michalska, która przywitała zaproszonych gości: Radę Rodziców, rodziców maturzystów, grono pedagogiczne oraz młodzież. Pani Dyrektor przytoczyła najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze punkty podczas 5 lat nauki obecnych maturzystów w BSP. Zwróciła uwagę na nietypowe doświadczenia w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością nauki zdalnej oraz wybuch wojny w Ukrainie.

Maturzyści podziękowali swoim wychowawcom wręczając kwiaty:

Panu Rafałowi Butorowi – klasa 5AG5

Panu Marcinowi Leżańskiemu – klasa 5BG5

Pani Iwonie Kubickiej – klasa 5EO5

Pani Ewie Jurczyk i Jadwidze Marcinów – klasa 5TM5

Pani Jolancie Michalak-Walusiak i Katarzynie Tlałce – klasa 5AN5 za troskę, pomocną dłoń oraz wsparcie. Podziękowania usłyszeli również nauczyciele – za zaangażowanie w przekazywanie wiedzy i cierpliwe w tym towarzyszenie, rodzice- pierwsi nauczyciele i wychowawcy swoich dzieci oraz komitet studniówkowy, na barkach którego spoczęła organizacja balu. Pani Joanna Kuklińska – przewodnicząca Rady Rodziców – wyraziła wdzięczność i podziw Pani Dyrektor i całego grona pedagogicznego za działalność przyczyniającą się do dobrego funkcjonowania Bielskiej Szkoły Przemysłowej i uznawania placówki za atrakcyjne miejsce kształcenia dla młodych ludzi. Życząc maturzystom wytrwałości, satysfakcjonujących wyników w egzaminach oraz kontynuacji nauki zgodnie z wymarzoną drogą zawodową, a także wspaniałej i niezapomnianej zabawy do białego rana.

Maturzyści zachwycili nas niezwykle pięknym wykonaniem poloneza, który jest nieodłączną i wzruszającą częścią studniówkowego balu, jak co roku rewelacyjnie przygotowanym pod kierunkiem naszych wspaniałych wuefistów. Nowym, niezwykle ciekawym i spektakularnym akcentem tegorocznego poloneza były róże, które dzierżyły w swych dłoniach partnerki, oraz „postacie historyczne” tańczące w oryginalnych strojach z epoki.

Część artystyczna skupiła się na sprawdzeniu wiedzy nauczycieli w ciekawej interpretacji programu „jeden z dziesięciu”. Pokaz ten sprawił wszystkim wiele radości i zabrał w wyjątkowo sentymentalną podróż. Podsumowaniem części artystycznej było piękne wykonie piosenki „Prawie udało się” zaśpiewanej przez Mariolę Czulak, a także pokaz taneczny Maii Faroń i jej partnera Mateusza Jóźwickiego którzy w niezwykle dynamiczny i zmysłowy sposób zaprezentowali tango. Kończąc część oficjalną, wzniesiono toast za pomyślność wszystkich uczestników balu. Po części oficjalnej oraz smacznym obiedzie rozpoczęły się tańce na parkiecie, które trwały do 5 rano. Świetnie spisał się zaproszony didżej Pan Łukasz Łuszczak, który porwał wszystkich do tańca, grając zróżnicowany repertuar oraz organizując liczne zabawy i konkursy. Studniówka była niepowtarzalną okazją do miłego spotkania maturzystów, nauczycieli, rodziców i zaproszonych gości – uroczysta oprawa, piękne stroje uczestników, różnorodna muzyka, rozmowy i wspólny taniec złożyły się na niepowtarzalną atmosferę spotkania. Ten piękny bal z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

By Admin