BSP

Koniec lutego to dla wielu uczniów naszej szkoły był czas na poznanie i doświadczanie sztuki.
Pod opieką nauczycieli wiele klas naszej szkoły miało okazję uczestniczyć w dwóch wystawach eksponowanych w Galerii Bielskiej BWA. Były to: Wystawa malarstwa rdzennych mieszkańców Australii, pt. „Ślady i znaki” oraz Dotyk Sztuki / Touch of Art!
Pierwsza z nich za pomocą linii i kropek pełna znaczeń i intencji sztuka aborygeńska opowiada o mitycznych wydarzeniach i topografii danego regionu. Fascynujące i hipnotyzujące wrażenie wywoływały kolorowe wykonane punktowo lub kropkowo  duże obrazy na płótnie.

Druga wystawa pozostanie nam na długo w pamięci ze względu na niezwykłe wrażenia dotykowe a nie tylko wizualne :).
Mieliśmy szansę na zwiedzanie, ale przede wszystkim na doświadczanie sztuki z wykorzystaniem różnych zmysłów. Założeniem tej wystawy było przygotowywanie ekspozycji w pełni dostosowanej do percepcji dotykowej. Wystawa, prezentowała dzieła sztuki haptycznej zrealizowane przez 40 artystów. Prezentacja tych dzieł dostarczała różnych często zapomnianych wrażeń w kontakcie z materiałami, strukturami lub realizacjami które ujawniały swój ukryty potencjał w chwilach bezpośredniego kontaktu. Było dużo śmiechu, radości ale też chwil refleksji i … odpoczynku.

Na wystawie poza innymi zespołami z naszej szkoły były klasy: 3 TM, 2 GM i 1 AG.

Dziękuję za przesłanie zdjęć (częściowo ich autorstwa) Nicoli Wróbel i Patrycji Loranc.


Przemysław Dominik

By Admin