18 kwietnia podczas XXI Ogólnopolskiego Seminarium Studenckiego TEXTIL 2024 na Politechnice Łódzkiej w Łodzi miał miejsce Ogólnopolski Konkurs Mody YOUNG FASHION DESIGN. Bielską Szkołę Przemysłową reprezentowały kolekcje dwóch projektantek Pauliny Irauth  z kl. 3 TM „Spotkanie z górą lodową” oraz Martyny Naściszewskiej z kl. 4 TM „Flowers girl”. Kolekcja Martyny przypadła do gustu komisji i została nagrodzona wyróżnieniem.

Seminarium towarzyszyły ciekawe zajęcia warsztatowe oraz podsumowanie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Umiejętności z Zakresu Projektowania i Wytwarzania Odzieży i wręczenie nagród laureatom, m.in. Ewie Dulewskiej z kl. 5 TM laureatce I miejsca.

Gratulujemy sukcesów wspaniałym uczennicom BSP i życzymy kolejnych.

Ewa Fodczuk