BSP

Lata dwudzieste XX wieku były równie burzliwe, przełomowe, pełne kontrastów i nieprzewidzianych zdarzeń, jak lata dwudzieste XXI wieku. Był to też czas niezwykłego fermentu twórczego w różnych dziedzinach szeroko pojętej kultury. To właśnie zainspirowało twórców konkursu „Te bezczelne lata dwudzieste”, który odbył się w Bielskiej Szkole Przemysłowej.

Tradycją się stało, że konkursy w BSP mają charakter interdyscyplinarny. Tak było i tym razem. Młodzież zainteresowana grafiką, malarstwem fotografią, mająca umiejętności muzyczne, taneczne, sceniczne, obdarzona kreatywnością w dziedzinie projektowania ubrań- miała możliwość zaprezentowania swoich talentów.

Laureatami konkursu zostali: w kategorii malarskiej (zadaniem było uwiecznienie Bielska Białej lub Bielskiej Szkoły Przemysłowej zgodnie z zasadami wybranego kierunku artystycznego z międzywojnia i i omówienie pracy) Jowita Fąfara z kl. 1AO, która w nagrodę otrzymała m. in. miesiąc rysunku i malarstwa w profesjonalnej szkole, Wiktoria Roman z kl. 2 TM i Nikola Pijaska z z kl. 2 TM. Przyznano także wyróżnienie dla Dagmary Krzysiak z kl. 1 AG.

Wspaniale poszło także autorkom prac modowych. Inspirując się rysunkami żurnalowymi sprzed stu lat, miały stworzyć propozycję stylizacji dla kobiety na 2022 rok- i zrobiły to doskonale. W nagrodę otrzymały zaproszenie od Dyrekcji Teatru Polskiego do współpracy w tworzeniu kostiumów do nowego spektaklu teatralnego. Tymi laureatkami są: Oliwia Baścik z kl. 2TM, Karolina Rogóż z kl. 3 TM5 oraz Emilia Podżorska z kl. 3 OM.

Jesteśmy z nich dumni! Cieszy, że w tym trudnym czasie młodzież nie utraciła ducha kreatywności i potrzeby zabawy.

By Admin