27 października 2022r. w BSP odbył się szkolny konkursu poświęcony edukacji w dziedzinie sztuki, a ściślej mówiąc – dzieł światowego malarstwa. W konkursie wzięło udział 20 oddziałów.

Każda klasa, „losowała” jedną z przygotowanych reprodukcji. Następnie, obraz ten wykonała, wykorzystując do tego celu siebie (ciała, gesty, mimikę, ustawienia), przedmioty, tkaniny i ubiory, przyrodę, przedmioty, wnętrza, zmieniającą się aurę itp. Dodatkowo, by poszerzyć swoja wiedzę z zakresu sztuki, należało krótko przybliżyć postać autora i jego dzieła. Tak przygotowane „Żywe obrazy” komisja konkursowa fotografowała i poddała ocenie.

Po burzliwych debatach Jury w składzie: p. prof. Beata Nycz, p. prof. Ewa Fodczuk, p. prof. Bożena Wanot; p. prof. Maria Chrzanowska oraz p. prof. Rafał Butor – ogłosiło werdykt:

I miejsce –zajęła klasa 4BG5 za doskonałe odwzorowanie obrazu

Édouarda Maneta „Balkon”

II miejsce – klasa 2TM , która przedstawiła, pełen ekspresji obraz

Jacoba Jordaens’a „Król pije”

Przyznano ex aequo dwa miejsca III

III miejsce – dla klasy 2AO – Renoir „Parasole”

III miejsce – dla klasy1EOTadeusz Makowski „Kapela dziecięca”

Wszystkim dziękujemy za podjęcie wyzwania, zaangażowanie i dobrą zabawę.

Zapraszamy do Galerii.

Maria Chrzanowska