30 listopada 2022 r. odbył się w naszej szkole V Szkolny Konkurs Chemiczny o tytuł „NAJLEPSZEGO CHEMIKA BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ”, w którym rywalizowało 14 uczniów klas chemicznych: Gabriela Zarzecka i Gabriel Wrzoł z klasy 4AN, Malwina Szlapińska, Michał Łyskawka, Filip Pierzyna, Franciszek Litwinek, Damian Klenka z klasy 4AN5, Aleksandra Skórzewska, Natalia Różycka, Oskar Kraiński, Oliwia Koźmińska i Jadwiga Harazin z klasy 3AO5, Maja Buchtyar z klasy 2AO oraz Uliana Podouzhnia z klasy 1AN.

Konkurs składał się z części teoretycznej, w formie elektronicznego testu, i z części praktycznej, polegającej na wykonaniu prostych reakcji jakościowych i ilościowych dla związków cynku.

I miejsce i tytuł „NAJLEPSZEGO CHEMIKA BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ zdobyła Gabriela Zarzecka z klasy 4AN

Kolejne miejsca zajęli:

II miejsce  – Malwina Szlapińska – 4AN5