Jak co roku w Bielskiej Szkole Przemysłowej obchodzono Dzień Edukacji Narodowej.
Dnia 16 października 2023 roku nauczyciele BSP, pracownicy szkoły oraz zaproszeni, goście głównie emerytowani nauczyciele szkoły, zebrali się o godzinie 13:30 w sali 206 na uroczystej akademii szkolnej.
Młodzież BSP pod okiem nauczycieli przygotowała program artystyczny na wesoło. Przedstawiciele samorządu szkolnego złożyli życzenia wszystkim zebranym i złożyli na ręce pani dyrektor mgr Gabrieli Michalskiej kwiaty i podziękowania. Przewodnicząca Rady Rodziców BSP pani Joanna Kuklińska w imieniu rodziców także podziękowała nauczycielom za trud nauczania.
Tradycyjnie już z okazji tego święta pani Dyrektor wręczyła wielu swoim pracownikom nagrody dyrektora szkoły.
Po części oficjalnej zebrani pracownicy szkoły miło spędzili czas na rozmowach i wspomnieniach, a wszystko to przy filiżance kawy lub herbaty. Jak zwykle trudno było się nam rozstać zwłaszcza z naszymi emerytowanymi koleżankami…

Za organizację tego dnia odpowiedzialne były następujące osoby:

1. Beata Byszko-Pałka, Ewa Lisowska – organizacja całości
  2. I.Pudło, B.Kwoka, A.Karus – część artystyczna i prowadzenie