1 grudnia 2023 r. odbył się w naszej szkole VI Szkolny Konkurs Chemiczny o tytuł „NAJLEPSZEGO CHEMIKA BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ”.

W rywalizacji o ten zaszczytny tytuł wzięli udział uczniowie klas chemicznych: Malwina Szlapińska, Michał Łyskawka, Damian Klenka i Filip Pierzyna z klasy 5 AN5, Aleksandra Skórzewska i Oliwier Nikiel z klasy 4 AO5, Weronika Loranc i Łukasz Mitręga z klasy 3 AO oraz Amelia Paszek i Szymon Bryzek z klasy 2 AN.
Konkurs składał się z części teoretycznej, w formie elektronicznego testu, obejmującej cały zakres zagadnień chemii rozszerzonej oraz z części praktycznej, polegającej na identyfikacji wybranych jonów i ilościowym oznaczeniu witaminy C w soku owocowym.

I miejsce i tytuł „NAJLEPSZEGO CHEMIKA BIELSKIEJ SZKOŁY PRZEMYSŁOWEJ” zasłużenie zdobyli ex æquo Malwina Szlapińska i Michał Łyskawka z klasy 5 AN5.
Kolejne miejsca zajęli:
II miejsce – Damian Klenka – 5 AN5