Wszystkich uczniów klas ósmych i siódmych szkół podstawowych serdecznie zapraszamy na Dzień Otwarty Bielskiej Szkoły Przemysłowej, który odbędzie się w dniu 19 kwietnia 2024 roku (piątek) w godzinach 8.30 – 14.30

Bardzo serdecznie zapraszamy Was oraz Waszych Rodziców.

Bielska Szkoła Przemysłowa znajduje się w ścisłym centrum Bielska – Białej przy ulicy Sixta 20,
w bezpośrednim sąsiedztwie dworców PKP, PKS oraz linii miejskich MZK.

Według raportu „Perspektyw” Szkoła zajmuje 1 miejsce wśród szkół technicznych Bielska-Białej, 6 miejsce w woj. śląskim oraz 49 miejsce w Polsce.

W trakcie Dnia Otwartego, nauczyciele oraz uczniowie pokażą Wam zaplecza dydaktyczne, jakimi dysponuje Szkoła, do nauczania pięciu zawodów: technika analityka, technika grafika komputerowego, technika ochrony środowiska, technika przemysłu mody oraz technika energetyki odnawialnej.

Będziecie mieli także okazję do zobaczenia zaplecza sportowego oraz socjalnego, z jakiego korzystają uczniowie naszej Szkoły.

W przygotowanych salach, weźmiecie udział w zajęciach przedstawiających wybrane kierunki kształcenia, będzie okazja do zadawania pytań i rozmów z nauczycielami oraz uczniami z wszystkich nauczanych specjalności.

PARTER

• sala 101 – prezentacja i zapoznanie z ofertą Szkoły, prezentacje ze stażów unijnych, Hiszpania, Portugalia,
  • sala 103 – warsztaty psychologiczne,
  • sala 108 – pokazy związane z energetyką odnawialną,
  • sala 121 – pokazy chemiczne,
  • sala 141 – mikroskopowe obserwacje elementów środowiska i badanie próbek, zagadki geograficzne,

1 PIETRO

• sala 227 i hol szkolny – wystawa prac plastycznych,
  • sala 227 – prezentacja wydziału tekstylno-artystycznego,
  • sala 235 – język obcy zawodowy, doświadczenia chemiczne w języku obcym,
  • sala 208 – Izba Tradycji Szkoły,

2 PIĘTRO

• sala 301 – mikroskopowe obserwacje wyrobów poligraficznych,
  • sala 303 – „czym jest projektowanie graficzne”- – pokazy
  • sala 308 – warsztaty liternicze – skład ręczny, ćwiczenia, pokazy,
  • sala 321 wraz z korytarzem szkolnym – wystawa kolekcji ubiorów,
  • sala 321 – prezentacja filmów z pokazów mody,
  • sala 337 – zasady projektowania graficznego, projektowanie 3D,
  • korytarz górny – wystawa prac graficznych i plastycznych,

Bardzo serdecznie Was zapraszamy. Do zobaczenia w piątek, 19 kwietnia!