IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROJEKTANTEM MODY” zorganizowanym przez Bielską Szkołę Przemysłową jest świetnym przykładem jak ważną rolę pełni sztuka w rozwoju młodych ludzi.Tematem tegorocznej edycji była moda inspirowana motywem kwiatowym. Kwiaty pełnią w naszym życiu ważną rolę. Są ozdobą naszych ogrodów czy domów. Często stają się elementem wystroju wnętrz, a z modą łączą się od dawien dawna. W tegorocznej edycji udział wzięło 21 autorek oraz 4 autorów prezentując bardzo wysoki poziom prac, zarówno pod względem warsztatowym jak i stylistycznym. Autorzy prac w bardzo ciekawy sposób przedstawili modę „kwiatową”. Przekonali nas, że ten tradycyjny motyw może być pokazany w sposób awangardowy i oryginalny. Pojawiły się tradycyjne techniki jak szkic ołówkiem, akwarela, kredki, collage czy nowoczesne techniki grafiki komputerowej. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce

AGNIESZKA NOWAK z kl. VII SP im. Karola Miarki w Ochabach Małych, opiekun Pani Elżbieta Labzik

II miejsce

JESSIKA KIEŁBOWICZ z kl. VIII ze SP im. P. Kojzara w Mnichu, opiekun Pani Ewa Kasza

NELA FARON z kl. VII ze SP nr 3 w Żywcu, opiekun Pani Barbara Stasica-Steblik

Wyróżnienie

MAGDALENA BIELECKA z kl. VII z SP nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, opiekun Pani Ewa Żydek

Wyróżnienie

LENA STRAUCHMAN z kl. VII z SP nr 2 Towarzystwa Szkolnego im. M. Reja, opiekun Pani Ewa Żydek

Serdeczne zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród do Bielskiej Szkoły Przemysłowej 19 kwietnia o godz.: 11:20 do gabinetu Pani Dyrektor na I piętrze. Tego dnia będzie można zwiedzić naszą szkołę z okazji Dnia Otwartego. Gratulujemy zwycięzcom i raz jeszcze zapraszamy.

Organizatorki: Iwona Łogusz, Ewa Fodczuk