10 kwietnia 2024 roku w Bielskiej Szkole Przemysłowej odbył się XV Regionalny Konkurs „Z chemią na ty” dla uczniów szkół podstawowych organizowany pod patronatem Dyrektora Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jest on organizowany co roku przez Wydział Chemii i Ochrony Środowiska BSP dla uczniów zainteresowanych chemią, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę chemiczną i skonfrontować ją z wiedzą kolegów z innych szkół. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 18 uczniów z 8 szkół podstawowych Bielska-Białej (nr 6, 18, 20, 23, 33) oraz okolic: Kóz, Rudzicy i Iłownicy.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test w formie elektronicznej, obejmujący wszystkie treści programu nauczania chemii w szkole podstawowej. Etap drugi polegał na wykonaniu prostych ćwiczeń laboratoryjnych. Uczestnicy konkursu mieli tu okazję sprawdzić swoje praktyczne umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym w doskonale wyposażonych pracowniach chemicznych Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce Adrian Szkorupa (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy)

2 miejsceArtem Holovchyts (Szkoła Podstawowa nr 33  w Bielsku-Białej)

3 miejsce Andrzej Bień (Szkoła Podstawowa nr 6 w Bielsku-Białej)

wyróżnienia

Piotr Szklarczyk (Szkoła Podstawowa nr 23 w Bielsku-Białej),

Michał Stojanowski (Szkoła Podstawowa nr 20 w Bielsku-Białej),

Michał Świńczyk (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rudzicy)

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.