Sukces projektantek mody w XII Ogólnopolskim Konkursie Kreowania Ubioru „Asymetria, NIE Symetria” w Warszawie

Asymetria jako jedno ze znamion współczesności króluje w modzie przeciwstawiając się symetrii, która postrzegana bywa jako nieco nudna i typowa. Asymetria wprowadza element indywidualizmu i kontroluje pozorny chaos.

20 marca podczas finałowego pokazu  XII Ogólnopolskiego Konkursu Kreowania Ubioru „Asymetria Nie symetria” w Warszawie swoje konkursowe kreacje zaprezentowały projektantki z Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Były to: Zuzanna Miernik i Emilia Klaja z kl. 5 TM, Kinga Zaczyńska i Weronika Błachut z kl. 3 TM oraz Julia Cybulska z kl. 2 TM. W konkursie wzięło 41 uczestników z 15 szkół z całej Polski. Jury konkursu  oceniało nowatorski i ciekawy pomysł, dobór tkanin, dodatków i ogólny sposób wykonania stroju.  Konkurs został objęty patronatami zawodowymi: Viamoda, Związek Przedsiębiorców Przemysłu Mody LEWIATAN, Wyższa Szkoła Artystyczna. Nasze projektantki zyskały przychylność jury konkursowego i zostały docenione za oryginalne rozwiązania technologiczne i poziom realizacji prezentowanych modeli. Kinga Zaczyńska uzyskała III miejsce i nagrodę od Albert Zips, a Zuzanna Miernik wyróżnienie od Polskiego radia „Czwórka”. Dodatkową nagrodą była audycja w rozgłośni Polskiego Radia z udziałem naszych projektantek. Gratujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

Ewa Fodczuk