Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 5AN5 – Malwina Szlapińska i  Michał Łyskawka zostali finalistami Olimpiady Ochrony Środowiska i Chemii Zrównoważonego Rozwoju. W Olimpiadzie wzięło udział kilka tysięcy uczniów z całej Polski, którzy rywalizowali ze sobą w 3 etapach.

Finał tej olimpiady odbył się w dniach 15 – 16 marca 2024 r. na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W pierwszym dniu odbyła się część teoretyczna, a w drugim  uczestnicy rywalizowali ze sobą w części praktycznej – wykonywali dwa ćwiczenia z analizy jakościowej – analizę mieszaniny kationów i anionów oraz analizę polimerów.

Tytuł finalisty pozwala na uzyskanie zwolnienia (wyniku 100%) z części teoretycznej egzaminu zawodowego, a także 100% z chemii w rekrutacji na studia na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Serdecznie im gratulujemy i dziękujemy za godne reprezentowanie BSP w ciągu 5 lat nauki.