12 kwietnia graficy z klasy 4 EG wzięli udział w warsztatach linorytu.
Całość prowadziła Pani dr. Natalia Pawlus z Uniwersytetu Śląskiego – Wydziału Sztuki i Edukacji w Cieszynie. Uczniowie po wprowadzeniu w technikę bezpiecznie i odpowiedzialnie rozpoczęli pracę.
Dużo czasu i swobodna atmosfera sprzyjały skupieniu i przemyśleniom.  Okazało się, że po przerysowaniu wzorów na płytkę samo wycinanie jest dosyć pracochłonne i odpowiedzialne.
w każdym momencie mogliśmy liczyć na wsparcie i pomoc techniczną Pani Profesor.
Największa ekscytacja nastąpiła kiedy po  około 3 godzinach rozpoczęliśmy wykonanie własnych odbitek. Była radość, czasem lekki zawód, że można było inaczej wyciąć linię, albo to czy tamto 🙂 … mimo wszystko radość i zadowolenie wielkie.

Cieszymy się z tak sympatycznej i wymiernej współpracy z Uniwersytetem Śląskim.
Pani Natalia Pawlus nie po raz pierwszy znalazła czas na odwiedzenie naszej szkoły, zawsze jest to dla nas wszystkich duże wydarzenie.
Dziękujemy za wspaniałą atmosferę i pomoc na warsztatach. Zapraszamy ponownie.

P. Dominik