BSP

31 marca 2023 roku w Bielskiej Szkole Przemysłowej odbył się XVI Regionalny Konkurs „Z chemią na ty” dla uczniów szkół podstawowych organizowany pod patronatem Dyrektora Delegatury w Bielsku-Białej Kuratorium Oświaty w Katowicach. Jest on organizowany co roku przez Wydział Chemii i Ochrony Środowiska BSP dla uczniów zainteresowanych chemią, którzy chcą sprawdzić swoją wiedzę chemiczną i skonfrontować ją z wiedzą kolegów z innych szkół. W tym roku w rywalizacji wzięło udział 24 uczniów z 13 szkół podstawowych Bielska-Białej oraz okolic: Bestwinki, Grodźca, Skoczowa, Rudzicy, Iłownicy, Tychów i Andrychowa.

Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. W pierwszej uczniowie rozwiązywali test w formie elektronicznej, obejmujący wszystkie treści programu nauczania chemii w szkole podstawowej. Etap drugi polegał na wykonaniu prostych ćwiczeń laboratoryjnych, których celem była identyfikacja soli w otrzymanych roztworach. Uczestnicy konkursu mieli tu okazję sprawdzić swoje praktyczne umiejętności posługiwania się sprzętem laboratoryjnym w doskonale wyposażonych pracowniach chemicznych Bielskiej Szkoły Przemysłowej.

Laureatami konkursu zostali:

1 miejsce Paweł Szafraniec (Szkoła Podstawowa Zgromadzenia Córek Bożej Miłości w Bielsku-Białej)

2 miejsceJulia  Gawęda (Szkoła Podstawowa nr 20 im. J. Kukuczki w Bielsku-Białej)

3 miejsce Mateusz Gawron (Szkoła Podstawowa nr 10 im. G. Morcinka w Tychach)

wyróżnieniaAnna Laszczak (Szkoła Podstawowa nr 37 im. M. Zaruskiego w Bielsku-Białej), Adrian Szkorupa (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Iłownicy) i Michał Orzechowski (Szkoła Podstawowa nr 4 im. M. Kopernika w Andrychowie)

Laureatom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do Galerii

By Admin