BSP

31 marca 2023  Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem Panią Profesor Marią Chrzanowską oraz  Panią Dyrektor Gabrielą Michalską wzięli udział w Śląskiej Gali Rankingu Liceów i Techników Perspektyw 2023. Wśród zaproszonych gości był Prezydent miasta Bielsko-Biała Pan Jarosław Klimaszewski, który uhonorował nasza szkołę  oraz V Liceum Ogólnokształcące w Bielsku-Białej – 1 miejsce wśród liceów woj. Śląskiego – dyplomami i wysokimi nagrodami pieniężnymi przeznaczonymi na pracownie komputerowe dla młodzieży. Podczas uroczystości na auli Politechniki Śląskiej w Gliwicach odebraliśmy Złotą Tarczę. Nasza szkoła zajęła 3 miejsce wśród szkół technicznych województwa śląskiego i 20 miejsce w kraju. Jest to ogromne wyróżnienie z którego niezmiernie się cieszymy. W tym roku Gala Perspektyw województwa śląskiego połączona została z Dniami Otwartymi Politechniki Śląskiej. Podczas wystąpienia Gospodarzy  zapoznaliśmy się z przewidywanymi zapotrzebowaniami przemysłu na zawody i kierunkami w których kształci uczelnia. Galę wręczania nagród Fundacji Edukacyjnej „Perspektywy” technikom i liceom zakończył
dr. inż. Bogusław Ziębowicz, który podczas swojego wykładu wyjaśnił „Czy można zobaczyć dźwięk?”  . Mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać tak wysoką lokatę w następnych latach pracy i edukacji w naszej szkole.

Zapraszamy do Galerii

By Admin