VIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ PROJEKTANTEM MODY” zorganizowanym przez Bielską Szkołę Przemysłową jest świetnym przykładem jak ważną rolę pełni sztuka w rozwoju młodych ludzi. Tematem tegorocznej edycji była: „Kolekcja na czerwony dywan”. Ubiorem chcemy zwracać na siebie uwagę, podkreślać swoją osobowość. W tej edycji autorzy zaprezentowali różnorodne propozycje, zarówno pod względem warsztatowym jak i stylistycznym. Pojawiły się tradycyjne techniki jak szkic ołówkiem, akwarela, kredki, collage czy nowoczesne techniki grafiki komputerowej. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce

Oliwia Stokłosa kl. 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Międzyrzeczu Górnym, opiekun Ksenia Sobańska

Wiktor Krawiec kl. 7 z SP nr. 37 w Bielsku-Białej, opiekun Danuta Niemczyk

Viktoriia Kobdid kl.8 z SP nr. 9 w Bielsku-Białej, opiekun Olga Tomanek

Wyróżnienia:

Michelle Prymek z kl. 8  z SP nr. 2 w Czechowicach-Dziedzicach, opiekun Marzena Szklarska-Włosik

Natalia Janota z kl. 7 z SP nr. 4 w Bielsku-Białej, opiekun Beata Gilowska

Maja Nycz z kl. 8 z SP nr. 2 w Kozach, opiekun Magdalena Markiewicz-Nycz

Katarzyna Derlich z kl. 8 z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Iłownicy, opiekun Magdalena Derlich

Galeria prac