Miło nam poinformować o sukcesach projektantek mody z Wydziału Tekstylno-Artystycznego Bielskiej Szkoły Przemysłowej. Finalistkami II Ogólnopolskiego Konkursu Modowego „Czarne na Białym” w Gdańsku zostały: Patrycja Kruźlak oraz Zuzanna Rączka, a Grand Prix zdobyła Hanna Czader z klasy II TM. Tematem przewodnim tegorocznej edycji była „Magia bursztynu w modzie”. Uroczysta gala wręczenia nagród miała miejsce w Teatrze Szekspirowskim w Gdańsku. Gali towarzyszył wernisaż prac uczestników konkursu oraz pokaz mody. Ubiory prezentowały absolwentki Państwowej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny – Sobczak w Gdańsku. Gala Mody obfitowała różnorodnością twórczości: od rysunku żurnalowego począwszy poprzez ekspozycję odszytych ubiorów, malarstwa, pokazów mody,  a także choreografii baletowych. Organizatorem konkursu było Liceum Sztuk Plastycznych w Gdańsku oraz Polska Akademia Mody. Nasze autorki przygotowały oryginalne projekty, które docenione zostały przez jury konkursu składające się z projektantów mody, kostiumografów, projektantów biżuterii, artystów plastyków.

Dodatkową nagrodą będzie udział w pokazie mody 19 listopada, podczas Gali Polskiej Mody w Poznaniu.

Gratulujemy projektantkom mody i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do Galerii

Ewa Fodczuk