BSP

Od wielu lat w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
To dobra okazja do pokazania potencjału biblioteki, jej dorobku, pozycji w oczach uczniów, rodziców, a także do zorganizowania różnego rodzaju aktywności.

Wiele Bibliotek decyduje się na bardziej rozbudowane obchody, które czasem trwają przez cały październik.

Podobnie było w naszej szkole.

  • Pięknym wprowadzeniem do Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych była wystawa – fotorelacja  z podsumowania czytelnictwa w poprzednim roku szkolnym „Czytam, bo lubię.”

Biblioteka zaprosiła swoich wyróżniających się czytelników do udziału w sesji fotograficznej. W otoczeniu regałów, książek, ale i innych magicznych miejsc w naszej szkole uczniowie pozowali do zdjęć, prezentując książki, które poleciliby innym do przeczytania.

  • Kolejną inicjatywą był konkurs, którego głównym założeniem było zaprojektowanie
    i wykonanie zakładki do książki o tematyce zbliżającego Jubileuszu 160 – lecia szkoły;

W sposób szczególny, zaprosiliśmy do udziału w tym konkursie wszystkie klasy grafików. Najlepsze prace zostaną nagrodzone i dołączone do podarunków dla zaproszonych gości;

  • Na koniec czytelnia zaprosiła całą społeczność szkolną na kiermasz „Taniej Książki”, który rok rocznie, organizowany jest przy współpracy z Księgarnią Tuliszków.

Podjęte inicjatywy zaowocowały zwiększoną frekwencją w bibliotece i czytelni a wytrwali czytelnicy mogli się zaopatrzyć we wspaniałe książki w bardzo dobrych cenach.

By Admin