BSP

W dniach 11-12 grudnia w hali pod Dębowcem odbył się trzynasty Turniej mikstów siatkarskich „Beskidzki Serw”. Do rywalizacji przystąpiło 12 reprezentacji bielskich szkół średnich.

Pierwszy dzień turnieju to mecze fazy grupowej. Po losowaniu trafiliśmy do grupy drugiej razem z IV LO im. KEN oraz Technikum im. Gen. S. Sosabowskiego. Oba mecze pewnie wygraliśmy i z kompletem punktów wygraliśmy grupę, awansując do „final four” turnieju.

Drugi dzień turnieju to walka o medale. Pierwszy mecz rozegraliśmy z III LO im. S. Żeromskiego. Po zaciętej walce mecz rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku, 2:1 w setach dla „Żeroma”. Kolejny mecz rozegraliśmy z naszpikowanym zawodnikami BBTS-u V LO. Tu również musieliśmy uznać wyższość rywala ulegając dopiero w tie-breaku 1:2. Ostatni tego dnia mecz to mecz o brązowe medale z ZSEEiM, który był prawdziwym „horrorem” siatkarskim. Ostateczne wygraliśmy, oczywiście w tie-breaku i po ostatnim gwizdku mogliśmy zacząć świętować zdobycie trzeciego miejsca w turnieju.

Skład „brązowej” drużyny mikstów:

Milena Wrona 1AO, Amelia Pucińska2EO, Justyna Sroka 3BG, Andżelika Szarek 5TM,

Adrian Procner 2AG, Leon Szwed 3AG, Szymon Babiuch 4EG, Aleksander Stachura 4EG, Kamil Pałka 5EO, Olaf Staniszewski 5EO, Dominik Żabnicki 5BG,

trener – Michał Stańczyk.

Link do artykułu na beskidzka 24: LINK

By Admin