Nasza uczennica Joanna Zacny z klasy 5TM5 zdobyła I miejsce na XI Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Szyciu, zorganizowanych z okazji przez Cracow Fashion Week w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru. W tegorocznych Mistrzostwach wzięło udział 30 uczniów ze szkół średnich z Polski, Ukrainy, Czech i Słowacji. Zadaniem konkursowym było uszycie sukienki w ciągu pięciu godzin. Sukienka spod igły naszej uczennicy wzbudziła zachwyt jury konkursowego – za perfekcyjne wykonanie i ciekawy krój. Joanna przygotowana przez nauczycielkę Jadwigę Marcinów zdobyła I miejsce oraz atrakcyjne nagrody: bezpłatny semestr nauki w Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru i maszynę do szycia ufundowaną przez Firmę Strima. Dodatkowo otrzymaliśmy nagrodę dla zwycięskiej szkoły: vouchery Krakowskich Szkół Artystycznych na warsztaty dla nauczyciela i czterech uczniów (projektowania mody / stylizacji / konstrukcji odzieży / fotografii).

Jadwiga Marcinów